Skiareál Sternstein - Lyžování v Rakousku

Lyžování Sternstein u Lipna – kvalitní rakouské lyžování u hranic

  • Rodinné lyžování na Sternsteinu jen kousek od lipenského jezera
  • Sternstein je menší rakouské lyžařské středisko s příjemnou rodinnou atmosférou vzdálené od lipenského jezera jen několik minut jízdy autem.
  • Sternstein se stává čím dál oblíbenějším u českých lyžařů, protože leží hned za hraničním přechodem Vyšší Brod – Studánky ve směru na Bad Leonfelden.
  • Parkování na Sternsteinu je zdarma a přímo pod lanovkou.
  • V blízkém okolí se nachází pravidelně udržované běžecké stopy.
  • Po předložení turistického průvodce Grezgenial získáte celodenní skipas pro 2. osobu zdarma. 
    Průvodce je k zakoupení přímo v recepci hotelu Maxant, ale v zimní sezoně 2021/2022 je i součástní našich výhodných rodinných balíčků.

Po rozsáhlé modernizaci v roce 2009 se můžete na Sternsteinu těšit na příjemné lyžování pro rodiny s dětmi i sportovnější lyžaře a pohodlnou přepravu na kombinované 8místné kryté kabinkové a 6sedačkové lanovce. Díky sněžným dělům pokrývající všechny sjezdovky a příznivé nadmořské výšce 814 – 1102 m si zde zalyžujete od prosince do konce března.

Sjezdovky na Sternsteinu jsou vhodné pro lyžaře a snowboardisty všech věkových kategorií.
Zatímco atraktivní sportovní trať Slalomhang prověří Váš lyžařský um, rodiny s dětmi a začátečníci si užijí na sjezdovce Standartabfahrt a téměř 2 km dlouhé a příjemné sjezdovce Schlepplifthang plynule přecházející v rodinnou Familienabfahrt.

Na Sternsteinu nezapomínají ani na nejmenší lyžaře. Rodiny s malými dětmi nejvíce ocení prostorné dětské hřiště Království dětí s pohodlným 179 m dlouhým pojízdným kobercem a také krytou 8místnou kabinkovou lanovku kombinovanou se 6dedačkovou lanovkou, která v dolní i horní stanici pro bezpečný nástup a výstup lyžařů zpomaluje. Děti do 6 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma.

Mapa skiareálu

Sjezdové tratě:

Lyžařský areál Sternstein nabízí lyžařskou zábavu na celkem 5 km sjezdových tratí, na kterých si přijdou na své jak děti a začátečníci, tak zkušení a sportovní lyžaři.


1 - Slalomhang: 1550 m - červená
2 - Standartabfahrt: 1600 m - modrá
3 - Schlepplifthang + Familienabfahrt: 1850 m – červená/modrá
4 - Dětský park „Království dětí" – 179 m dlouhý pojízdný koberec a
slalomová dráha se zvířecími figurkami

Všechny sjezdovky jsou pokryté moderním zasněžovacím systémem,
který garantuje sněhovou jistotu od prosince do konce března!

Aktuální informace ze Sternsteinu:
www.sternstein.at

Skialpinisté vítáni!

Skialpové túry či vrcholové výstupy se v dnešní době těší obrovské popularitě. Na Sternsteinu se podařilo vytvořit důležité vzájemné soužití a respekt mezi stoupajícími skialpinisty a lyžaři a snowboardisty jedoucí opačným směrem, dolů do údolí. Proto se zde skialpinisté mohou těšit na vlastní upravovanou a oddělenou stoupací trasu, po které se bez rizika mohou vydat za překrásnou zimní přírodou ve vrcholových partiích Sternsteinu.
Zapotřebí je však zakoupit si v pokladně denní či sezónní skipas pro využívání skialpové trasy.

Ubytování v hotelu v blízkosti lyžařského areálu Sternstein

Po dni stráveném na lyžích jistě rádi využijete bohatého regeneračního wellness programu hotelu Maxant ve Frymburku. Hotel je vzdálen pouhých 30 minut jízdy od areálu Sternstein.
V ceně ubytování je vždy zahrnuto využívání bazénu, infrasauny a parní sauny.
Pokud tedy míříte na lyže na Sternstein, ubytujte se v našem hotelu a jistě nebudete litovat.